دانستنی ها

عجیب ترین و جالب ترین های دنیا

0
[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]
ما در دنیایی زندگی می کنیم، که دارای عجایب و غرایب بسیاری است. هر روز در این دنیا اطلاعات و دانسته های عجیب و غریب انتشار پیدا می کند که سبب شگفتی انسان می شود. زندگی در چنین دنیایی می تواند بسیار زیبا و دل انگیز باشد. البته به شرطی که از عجیب ترین و جالب ترین های دنیا آگاهی داشته باشیم. برای آشنایی با حقایق عجیب و جالب دنیا همراه پنداریم باشید.

۱- اولین اسم گوگل

امروزه همه ما از موتوری جستجوی گوگل به صورت رمزه استفاده می کنیم. با این وجود، شاید کمتر کسی بداند که اسم اول گوگل،  BackRub بوده است. سازندگان و تولیدکنندگان گوگل در سال ۱۹۹۷ اسم این پلتفرم را به گوگل تغییر دادند.

سیلیکون ولی ، مقر اصلی شرکت گوگل

۲- کدام کشور بیشترین جرم را دارد؟

یکی از عجیب ترین و جالب ترین های دنیا، مربوط به کشوری است که بیشتر آماد جرم و جنایت را به خود اختصاص داده است. شاید با شنیدن این عنوان ذهن شما به سمت کشورهای آسیایی و یا آفریقایی متمایل شود. در حالی که واتیکان کشورهای است که بیشترین جرم و جنایت را دارد. در سال ۲۰۱۷ جمعیت کل این کشور ۱۰۰۰ نفر بوده است که با این جمعیت حدود ۶۰۰ جرم و جنایت گزارش شده است.

۳- کدام کشور بیشترین فیلم را می سازد؟

اگر از شما بپرسند که کدام کشور در دنیا بیشترین فیلم را در سال تولید می کنند، به احتمال زیاد هند و آمریکا را نام می برید. در حالی که یکی از عجیب ترین و جالب ترین های دنیا، این است که کشور نیجریه بیشترین فیلم را در سال تولید می کند. در این کشور به بخش فیلم سازی Nollywood می گویند. در کشور نیجریه به صورت متوسط هفته ۵۰ فیلم ساخته می شود.

۴- کشوری که بیشترین اهرام را دارد

همه ما با اهرام ثلاثه مصر آشنایی داریم. مصر کشورهای است که به دلیل داشتن اهرام های متفاوت در دنیا مشهور می باشد. ولی با این حال یکی عجیب ترین و جالب ترین های دنیا این است که کشور سودان بیشترین اهرام را در دنیا دارد. در این کشور در حدود ۲۲۰ عدد هرم وجود دارد.

۵- گرم ترین سیاه منظومه شمسی

از دیگر عجیب ترین و جالب ترین های دنیا می توان به گرم ترین سیاره منظومه شمسی اشاره کرد. زهره گرم ترین سیاره منظومه شمسی است که دمای آن تا ۴۵۰ درجه می رسد.

۶- اکسیژن چه رنگی است؟

شاید برای بسیاری از افراد این سوال پیش بیاید که اکسیژن چه رنگی می باشد. باید گفت که در زمانی که اکسیژن به حالت گاز است، معمولا بی رنگ و بی بو می باشد. ولی وقتی به حالت مایع و یا جامد در می آید، به رنگ آبی دیده می شود.

۷- در مریخ چند سال دارید؟

از دیگر عجیب ترین و جالب ترین های دنیا می توان به تفاوت سنی اشاره کرد. اگر شما در کره زمین ۱۵ سال دارید، در سیاره مریخ شما سن تان ۸ ساله خواهد بود. چرا که در سیاره مریخ یک سال ۶۸۶ روز می باشد.

نظر شما درباره حیات در مریخ چیه ؟ به نظرتون تصاویری که ناسا از موجودات ناشناخته در مریخ منتشر می کنه واقعیه ؟ نظراتتون رو در زیر همین پست برامون بذارید . حتما می خونیمشون 🙂

مصطفی محمدی
مدرس هستم و عاشق تحقیق و پژوهش. در مورد موضوعات مختلف مطالعه و تحقیق می کنم و برای به اشتراک گذاری مطالبی که به نظر جالب و مفید می آید، در پنداریم همراه شما هستم. تمامی مطالبی که در پنداریم، منتشر می کنم، همگی ترجمه و برگرفته از سایت های معتبر خارجی است. امیدوارم برایتون مفید باشد.

  روش های از بین بردن انرژی های منفی

  مقاله قبلی

  بلند شوید و موفق شوید ؛ کوتاهی دردسر آفرین !

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  بیشتر در دانستنی ها