بررسی و معرفی بهترین برندهای عینک آفتابی زنانه در سال 2020

  • 11 مرداد 1399
  • 0 نظر
  • مریم رحیمی مقدم

عینک آفتابی چشم تان را از اشعه های مضر ماوراء بنفش (UV) محافظت می کند . علاوه بر این مانع خستگی چشم در محیط هایی که نور روشن دارند می شود .

خرید بهترین برند عینک آفتابی زنانه که استفاده از آن راحت باشد، موضوع مهمی است .در این قسمت قصد داریم علاوه بر معرفی بهترین مارک های عینک آفتابی در ایران ، نکاتی در رابطه با خرید عینک آفتابی مناسب و راحت به شما ارائه دهیم .

راهنمای خرید بهترین عینک آفتابی زنانه

در زمان خرید عینک آفتابی ابتدا مشخص کنید که آن را برای چه منظور می خواهید استفاده کنید .

انواع عینک آفتابی

عینک آفتابی کژوال: این مدل عینک برای استفاده روزمره و فعالیت های تفریحی بهترین گزینه است .عینک کژوال چشم شما را ازاشعه های مضرخورشید محافظت می کند .اما برای فعالیت های ورزشی اکشن طراحی نشده است .

 

عینک آفتابی ورزشی : این مدل عینک برای فعالیت های ورزشی مانند دو، پیاده روی یا دوچرخه سواری طراحی می شوند . عینک های ورزشی سبک و مناسب فعالیت هایی است که حرکت پا در آن سریع ترازقدم زدن عادی است . قاب این مدل عینک و لنزهای آن درمقایسه با مدل کژال در برابر ضربه مقاوم تر است .

این عینکها مجهزبه پَدهای بینی است و انتهای آنها خمیده تر است .این ویژگی ها کمک می کند تا قاب عینک حتی در زمان عرق کردنتان در جای خود ثابت بماند .

برخی از عینک های آفتابی ورزشی ، لنزهای قابل تعویض دارند . بنابراین می توانید در شرایط مختلف نوری آنها راعوض کنید .

عینک مخصوص برف : این عینک ها مخصوص روزهای برفی طراحی شده اند و از چشمان شما در برابر شدید نور خورشید منعکس شده از برف  در ارتفاعات محافظت می کند .

قاب این عینک ها دارای محفظه های کناری در اطراف خود است که از ورود اشعه به چشم جلوگیری می کند .اما توجه داشته باشید که این محفظه ها نباید باعث بخار کردن شیشه های عینک شود .

 

ویژگی لنزهای عینک آفتابی

لنزهای پُلارایز: لنزهای پلارایز میزان تابش نوررا به میزان قابل توجهی کاهش می دهد . اگر اهل ورزش های آبی هستید یا چشمان حساسی دارید ، این نوع لنز برای شما عالی است .

گاهی اوقات ، لنزهای پلارایز به رنگهای شیشه های جلو اتومبیل یا گوشی همراه و…واکنش نشان می دهند و باعث ایجاد یک نقطه کور وکاهش دید می شوند . در این صورت ، می توانید از لنز آینه ای بعنوان جایگذین استفاده کنید .

لنزهای فتوکرومیک : لنزهای فتوکرومیک بطور خودکار با توجه به شدت نور خورشید و شرایط نوری محیط تنظیم می شوند . در حقیقت ، این لنزها در روزهایی که نور بسیار زیاد است ، تاریک و با تاریک شدن محیط ، روشن تر می شوند .

لنزهای فتوکرومیک در دمای سرد کمی کند عمل می کنند .علاوه بر این ، در زمان رانندگی عملکردشان صفراست زیرا پرتوهای UBV به شیشه جلوی اتومبیل نفوذ نمی کند .

 

لنزهای قابل تعویض : برخی از مدل های عینک آفتابی با لنزهای قابل تعویض با رنگ های متنوع عرضه می شوند . عینک آفتابی با این مشخصات ، به شما این امکان را می دهد تا بسته به شرایط نوری محیط و نوع فعالیت تان از چشم هایتان بخوبی محافظت کنید .

اگر در شرایط نوری متفاوت کار می کنید ، این مدل عینک گزینه مناسبی برایتان خواهد بود .

نور مرئی

نوری که از طریق لنزهای عینک به چشم شما می رسد ، نور مرئی یا VLT نام دارد .نور مرئی تحت تاثیر رنگ و ضخامت  و ماده ای که  لنزهای عینک از آن ساخته شده اند و نیز روکش انها قرار دارند . در این قسمت چند نکته در رابطه با خرید عینک آفتابی بر اساس درصد VLT ارائه داده ایم :

  • VLT(0-19%) : مناسب شرایط روشن و آفتابی
  • VLT(20-40%) : مناسب برای اکثر شرایط نوری
  • VLT(40%) : مناسب شرایط نوری کم
  • VLT(+80-90%) : لنزهای کاملا شفاف برای شرایط نوری بسیار کم و شب .

 

رنگ لنز

رنگ لنز بر میزان نورمرئی که به چشمانتان می رسد ، و اینکه تا چه اندازه رنگ های دیگر و کانترستها را می بینید تاثیر می گذارد.

رنگهای تیره (قهوه ای ، خاکستری و سبز ) برای استفاده های روزمره و فعالیت هایی است که در فضای باز صورت می گیرد .

لنزهای تیره تر اصولا برای کم کردن تابش مستقیم خورشید درشرایط نوری متوسط تا روشن مورد استفاده قرار می گیرند .

لنزهای خاکستری و سبز رنگ ها را از بین نمی برند یا تغییر نمی دهند .اما لنزهای قهوه ای ممکن است باعث تحریف جزئی رنگ های محیط شوند .

رنگ های (زرد ، طلایی ، کهربایی ، صورتی یا قرمز ) : این رنگها بهترین گزینه برای شرایط نوری متوسط  وکم هستند . این رنگ عینک اغلب برای اسکی ، اسنوبرد و سایر ورزشهای زمستانی بکار می روند . این نوع رنگ ، اشیا محیط اطراف را بخوبی نشان می دهند .

پوشش لنزهای عینک آفتابی

هر چه قیمت عینک افتابی بیشتر باشد ، احتمال اینکه از چند لایه بعنوان روکش شیشه استفاده شده باشد ، بیشتر است . این لایه های می توانند کاور ضدآب ، ضد خش یا ضد ضربه باشد . وجود این لایه ها علاوه بر اینکه عمر عینک آفتابی را بیشتر می کند .آنها را مناسب استفاده در شرایط مرطوب یا فعالیت های ورزشی اکتیو می کند .

کاورآینه ای یا فلش نوعی بازتاب است که روی سطح خارجی برخی عینک های آفتابی کشیده می شود . این روکش باعث بازتاب بیشتر نورهایی می شود که به سطح لنز برخورد می کند .در نتیجه تابش نور را کاهش می دهد .

علاوه بر این ، روکش آینه ای باعث می شود تا اشیا تاریک تر ازآنچه هستند بنظر برسند . بنابراین در عینک هایی که روکش آینه ای دارند ، اغلب از رنگ های روشن برای جبران این مورد استفاده می کنند .

خرید بهترین برند عینک آفتابی زنانه

در ادامه لیستی از بهترین برندهای عینک آفتابی زنانه را در اختیارتان قرار می دهیم . اگر قصد خرید آنلاین را دارید ، می توانید روی محصول دلخواه تان کلیک کنید و آن را به سبد خریدتان اضافه کنید . به این ترتیب به آسانی صاحب یک عینک آفتابی زیبا و راحت می شوید .

به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!
نوشته های مرتبط
جدیدترین کالاها
دیدگاه های مطلب
0 دیدگاه برای این نوشته
ارسال یک دیدگاه