خرید آنلاین 30 مدل ساعت مچی کوارتز عقربه ای مردانه زیر 1میلیون تومان

  • 28 تیر 1399
  • 0 نظر
  • مریم رحیمی مقدم

اگر قصد خرید ساعت مچی عقربه ای کوارتز  هستید بهتر است بدانید هرساله بیش از میلیون ها ساعت کوارتزدر این کره خاکی فروخته می شود . این حقیقتی است که نمی توان به راحتی از کنار آن گذشت .

 

ساعت مچی عقربه ای کوارتز مردانه

ساعت مچی عقربه ای کوارتز در حقیقت انقلابی در صنعت ساعت بازی بود و توانست این صنعت را به سرعت بالا ببرد . کوارتز با بهره گیری از آنچه که به “انقلاب کوارتز” معروف است ، ثابت کرد که مطمئن ترین و دقیق ترین راه برای نشان دادن زمان ، یک شبکه پیچیده ای از دنده ها نیست .بلکه با یک کریستال کوچک ، باتری و چند موتور کوچک می توان به راحتی و با دقت بالا این وظیفه را انجام داد .

علاوه بر این ، ساعت مچی عقربه ای کوارتز خیلی دقیق تر از گران ترین ساعت های مکانیکی است .فراموش نکنید که قیمت آنها نیز مقرون بصرفه تر است . به جز تعویض گاه به گاه باطری در مقایسه با نوع مکانیکی ، توقع توجه و مراقبت بیشتری از شما ندارد!

 

ساعت مچی عقربه ای کوارتز چگونه کار می کند ؟

کوارتز  همان دی اکسید سیلیکون (SILICON DIOXIDE) می بـاشـد کـه خـاصیـت پـیـزو الکتریکی دارد. بدین مفهوم که در صورت خم شدن و یا اعمال فشار بـروی بلور کوارتز در سطح آن ایجادبار الکتریکی و یا یک ولتاژ ضعیف می گـردد و بالـعکس یعنی هرگاه به آن ولتاژ ضعیفی داده شود در شـکـل آن تغـیـیر جـزئـی حـاصــل گردیده و یـا خـم میشـود. و هرگاه جریان الکتریکی بطور مداوم به آن داده شـود شــروع به ارتعاش می کند. سپـس ارتعـاشـات تـوسـط یـک آی سی به پـالـسهای الکتریکی تبدیل میگردند و ایـن پالسـهای الکتریـکی توسط یک موتور بسیار ریز تبدیل به انرژی مکانیکی شده و عقربکهای ساعت را به حرکت در می آورد.

در موتور های کوارتز برعکس موتورهای مکانیکی حرکت ثانیه شمارش ناپیوسته بود، اما اکنون با تکنولوژی ساعتهای کواترز با موتورهای روان گرد، بسیار روانتر از ساعتهای مکانیکی، عقربه ثانیه شمار را حرکت می‌دهند.

ساعت کوارتز

ساعت مردانه کوارتز

 

چرا خرید ساعت مچی کوارتز بهترین انتخاب است ؟

دلایل زیادی وجود دارد که باعث شده این مدل ساعت یکی از محبوب ترین مدل های ساعت در دنیا باشد :

  • دقت زیاد : بدون اغراق ساعت کوارتز دقیق ترین سازوکار حرکتی در انواع ساعت مچی است .
  • طول عمر بالا : ساختار کوارتز ساختار چرخ‌دنده‌ها، سیم‌ها و قطعات کوچک در حال حرکت نیست، بنابر‌این، به هیچ عنوان نگران حرکات ناگهانی و شدید خود نباشید . به همین دلیل ساعت های ورزشی از نوع کوارتز ساخته می شوند .
  • نگهداری آسان : همانطور که در بالا اشاره کردیم ، به جز تعویض باطری ، نیاز به سرویس دیگری ندارد .
  • قیمت مناسب: شاید تعجب کنید اما شما می توانید با کمتر از 100هزار تومن صاحب یک ساعت کوارتز شوید . البته ساعت های کوارتز گران نیز در بازار وجود دارد که از نظر طراحی و کیفیت مواد بکار رفته بینظیر هستند .

انواع ساعت کوارتز (عقربه ای )

کوارتز جنبشی

ایـن تکنـولـوژی منـحصر بـفرد شرکت سیکو(SEIKO) میباشد. ساعت کوارتزی ساعتی است که نیازی به باطری ندارد. این ساعتها انرژی الکتریکی خود را از حرکات طبیعی مچ دست و بازو تامین می کنـند. سپس انرژی حاصل را درون یک خازن ذخیره کنند این خازنقادر می بـاشد تا ۳ الی ۱۴ روز در صـورت بی حرکت بودن ساعت انرژی مورد نیاز آن را تامین کند.

 کوارتز خورشیدی

این ساعت هـا از کـوارتز برای اندازه گیری زمان و از هر گونه منبع نوری که به صفحه ساعت تابیده می گـردد و تـوسـط ســلولهای خورشیدی (SOLAR CELL) جذب شده و انرژی نور را به انرژی الکریکی مبدل میسازنــد، استفاده میکنند

 

 

 

 

به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!
نوشته های مرتبط
جدیدترین کالاها
دیدگاه های مطلب
0 دیدگاه برای این نوشته
ارسال یک دیدگاه