معرفی و خرید اینترنتی پرفروشترین عینک های آفتابی گران قیمت (شیک و بادوام)

  • 14 مرداد 1399
  • 0 نظر
  • مریم رحیمی مقدم

همه افراد از کودکان گرفته تا میانسالان نیاز به یک عینک آفتابی استاندارد دارند . در حقیقت ، عینک آفتابی فقط یک اکسسوری در تکمیل تیپ و ظاهر ما نیست .

عوامل زیادی در انتخاب عینک آفتابی مناسب دخیل هستند مانند میزان حفاظت عینک درمقابل اشعه های مضر خورشید ، دوام ، قدرت دید ، انداز و فرم عینک و تناسب آن با فرم صورت .

اگر جزء آندسته از افرادی هستید که تصور می کنند با صرف هزینه زیاد می توانید مناسب ترین خرید ها را داشته باشند و بدنبال خرید عینک آفتابی گران قیمت هستند ، بهتر است قبل از خرید ، راهنمای خرید عینک افتابی ما را مطالعه کنید .

 

راهنمای خرید عینک آفتابی گران قیمت

عده ای تصور می کنند با خرید عینک آفتابی گران قیمت ، می توانند از استاندارد بودن آن مطمئن باشند .اما حقیقت این است که نمی توان هر عینک آفتابی گران قیمتی را استاندارد قلمداد کرد .

ویژگی های یک عینک آفتابی استاندارد به شرح زیر است :

1-اشعه ماورا بنفش خورشید را جذب کند.

اشعه ماورا بنفش خورشید دارای سه طول موج A ،B و C است .طول موج C در لایه ازن جذب می شود و به زمین نمی رسد . اما طول موج های A و B توسط چشم جذب می شوند و می توانند در طولانی مدت عوارضی مانند آب مروارید ، تغییر در مرکز دید ، ناخنک چشم و ایجاد چین و چروک در پوست اطراف چشم بوجود آورند .

زمانیکه عینک آفتابی به چشم دارید ، سایه ایجاد شده از عینک بر روی چشم باعث می شود مردمک چشم بازتر شود .حال اگر عینک آفتابی تان استاندارد نباشد و نتواند اشعه UV را جذب کند ، تمام اشعه های مضر به درون چشم تان نفوذ می کند .

طبق نظر متخصصین چشم پزشکی ، عینک آفتابی استاندارد باید بتواند 100-99 % اشعه های ماورا بنفش خورشید را جذب کند . همچنین ، می بایست از شدت نور مرئی به میزان 90-75% بکاهد .

چگونه از میزان محافظت عینک آفتابی مطمئن شویم ؟

در اکثر عینک های آفتابی گران قیمت میزان محافظت عدسی عینک در مقابل اشعه های مضر نور خورشید بر روی دسته عینک حک یا برچسب مشخصات آن درج شده است .

در غیر اینصورت می توانید از دستگاه UVمتر برای سنجش میزان محافظت عینک استفاده کنید . این دستگاه در تمام فروشگاه های معتبر یافت می شود .

روش ساده تر دیگری نیز وجود دارد . به این صورت که یک عینک فتوکرومیک را برداشته و عدسی عینک آفتابی را جلوی آن در مقابل نور حورشید بگیرید . اگر عدسی عینک آفتابی استاندارد باشد ، اشعه فرابنفش خورشید را جذب می کند و در نتیجه عینک فتوکرومیک تغییر رنگ نمی دهد .

عینک آفتابی گران قیمت

 

2-رنگ لنز

اگرچه رنگ لنز عینک افتابی تضمین کننده کیفیت آن نیست . اما با دانستن کارایی رنگ های مختلف ،می توانید عینک آفتابی را متناسب با نیاز و شرایط محیطی که قصد دارید در آن از عینک افتابی تان استفاده کنید ، انتخاب نمایید .

رنگ قهوه ای : عمق دید را افزایش می دهد .

رنگ زرد: طول موج ابی نور خورشید را که برای چشم مضر است ، فیلتر می کند .

رنگ قرمز: همانند رنگ قهوه ای عمق دید را افزایش می هد و باعث کاهش خستگی چشم می شود .

رنگ سبز و خاکستری: تمام شعاع های نوری را به یک اندازه از خود عبور می دهند .به همبن دلیل برای فعالیت های ورزشی مناسب تر هستند .

در برخی از عینک های آفتابی ،رنگ  لنز در قیمت فوقانی تیره تر و در قسمت پایینی روشن تر است . قسمت بالایی ،درحقیقت ، محافظت بیشتری در مقابل نور خورشید دارد و قسمت پایینی برای داشتن دید بهتر طراحی شده است .این نوع لنزها مناسب رانندگی هستند زیرا در بخش بالایی نور مسدود می شود و در بخش پایینی می توان جاده را به وضوح دید .

برای فهمیدن مناسب بودن تیرگی عینک باید وقتی در یک اتاق با نور معمولی با عینک به آینه نگاه می‌کنیم، چشم‌های خود را نبینیم. به عبارتی حداکثر میزان عبور نور بین ۱۵ تا ۲۵ درصد مناسب است؛ یعنی عینک باید ۷۵ تا ۸۵ درصد نور را جذب کند یا بازتاب دهد.

3-اندازه فریم عینک افتابی

سایز فریم عینک باید حتما متناسب فرم صورت باشد. در زمان انتخاب و خرید عینک افتابی خوب حتما به سایز فریم عینک دودی توجه داشته باشید. عینک‌های کوچک برای صورت‌های کوچک و عینک‌های بزرگ برای صورت‌های بزرگ مناسب هستند .

علاوه بر این ، فریم و دسته عینک آفتابی باید به گونه‌ای باشد که حداقل نور از اطراف به چشم برسد .عینک‌های دارای دسته پهن گزینه مناسبی است چون از دو طرف از چشم‌ها محافظت می‌کند .

در یک عینک آفتابی استاندارد ، فاصله از چشم‌ها باید به اندازه‌ای باشد که مژه‌ها به عینک برخورد نکند. همچنین  باید از زیر ابروها تا نزدیک گونه‌ها را پوشش دهد.

 

نکته پایانی

اگر سری به فروشگاه های محصولات آفتابی زده باشید ، حتما متوجه شده اید که عینک های آفتابی اصل گران هستند .در حقیقت ، محاظت  100%در برابر تابش فرابنفش ،کیفیت دید عالی ، استحکام عدسی و فریم عینک مواردی هستند که با قیمت ارزان بدست نمی آیند. به همین دلیل ، قیمت عینک های آفتابی برند های مشهور دنیا که توسط کارشناسان و استاندارهای جهانی تایید شده اند بسیار بالا است .

در ادامه برای سهولت در انتخاب و خرید عینک آفتابی اصل و باکیفیت ، نمونه ای از محصولات خود را بهمراه قیمت و مشخصات در اختیارتان قرار می دهیم . لازم بذکر است تمامی این محصولات استانداردهای یک عینک آفتابی باکیفیت را دارند .

به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!
نوشته های مرتبط
جدیدترین کالاها
دیدگاه های مطلب
0 دیدگاه برای این نوشته
ارسال یک دیدگاه