تیشرت مردانه اسپرت یقه دار (پولوشرت)؛ خرید آنلاین جدیدترین مدل ها

  • 3 شهریور 1399
  • 0 نظر
  • مریم رحیمی مقدم

تیشرت های مردانه اسپرت یقه دار یا به طور اصطلاح پولوشرت ها، امروزه طرفداران زیادی در بین مردان پیدا کرده است. این نوع تیشرت ها اولین بار دردهه نود به بازار عرضه گردید و مورد استقبال تعداد زیادی از تنیسور ها و چوگان باز ها قرار گرفت. نام پولوشرت از ورزش پولو یا چوگان امده است.

اکنون کمی بیشتر راجع به تاریخچه تیشرت مردانه اسپرت یقه داریا همان پولوشرت ها بدانید.

تاریخچه تیشرت مردانه یقه دار

پولوشرت گزینه محبوب خیلی از خوش‌تیپ‌هاست. معمولا رنگ‌بندی متنوع و جذابی دارد، با خیلی از لباس‌های توی کمد تان ست می‌شود، به بیشتر آدم‌ها و صورت‌ها می‌آید و خلاصه آن‌چه خوبان دارند، همه یک جا در آن جمع شده. تا حالا فکر کرده‌اید که این تن‌پوش از کجا پیدایش شد؟

اول از همه چوگان‌بازها به الگوی این تن‌پوش رسیدند، یعنی وقتی که انگلیسی‌ها در هند بودند، چوگان را دوست داشتند، و دنبال لباس مناسبی برای این ورزش می‌گشتند. بی‌دلیل نیست که اسمش را پولو گذاشتند، چراکه پولو به معنی چوگان است.

اما آن‌چه امروز شما در فروشگاه‌ها پیدا می‌کنید، در قرن نوزدهم طراحی شد. زمانی که بازار تنیس خیلی داغ بود و البته خوش‌تیپ ماندن یکی از باید‌های جامعه بود. بازیکنان تنیس از شلوار فلانل، پیراهنی که آستینش را بالا می‌زدند و کراواتی که اغلب می‌بستند، خسته شده بودند. در این میان، جای یک فرد خلاق خالی بود که درمانی پیدا کند.

این فرد خلاق پیدا شد. رنه لاکوست (Rene Lacoste) به ایده پیراهن تنیس رسید. مدلی که می‌شد در آن نفس کشید، پنبه‌ای بود، آستین کوتاهی داشت و به رنگ سفید تهیه می‌شد. او فراموش نکرد که همه دکمه‌های پیراهن را حذف کند و فقط سه تای بالا را نگه دارد.

وقتی در مسابقه‌های اوپن امریکا در ۱۹۲۶ لاکوست با پولوشرتش از راه رسید، هم برنده‌ راحتی شده بود و هم استایل. قبلا به لاکوست لقب کروکودیل را داده بودند. همین نکته بهانه‌ای شد که در ۱۹۳۳ تن‌پوشش را با لوگوی معروفی که حتما دیده‌اید و به‌شکل کروکودیل است،‌ به تولید انبوه رساند.

لباس تنیس خودش را به میدان ورزش‌های دیگر هم رساند و ماندگار شد. در دهه ۱۹۷۰ برند رالف لورن لاین پوشاک روزمره‌اش را به‌نام پولو راه انداخت. گل سر سبد مجموعه آن سال رالف لورن، چیزی نبود مگر انبوه پولوشرت. نبرد لاکوست و لورن آن را معروف‌تر کرد.

در دهه ۱۹۸۰ پوشیدن پولو آدم‌ها را شیک و پیک می‌کرد، اما یک دهه بعد از مد افتاد. امروز که شما این مطلب را می‌خوانید، هنوز مردان در کشورهای مختلف تیشرت یقه دار به تن می‌کنند و آن را در استایل مد روز و شیک جا می‌دهند.

راهنمای ست کردن تیشرت مردانه اسپرت یقه دار با استایل های مختلف

اگر از تی‌شرت‌های همیشگی خسته شده‌اید، تیشرت های یقه دار بهترین گزینه برای شماست، آن‌هم با یقه، دکمه‌ها و پارچه‌ متفاوت و قشنگی که دارد.

تی شرت یقه دار با شلوار سفید

پیشنهاد اول ما سِت تی شرت یقه دار با شلوار سفید است. می‌توانید کمربند و جوراب را حذف کنید و استایل خاص خودتان را بسازید. اگر نمی‌توانید از کمربند دل بکنید، خوشگل‌ترین مدل توی کمد را بردارید.

تیشرت اسپرت یقه داربا جین

شلوار جین همیشه به‌درد می‌خورد. تیشرت های مردانه اسپرت یقه دار و شلوار جین استایل روزمره خیلی خوبی می‌شود، آن‌قدر خوب که دل‌تان نخواهد از جلوی آینه کنار بروید. ما که می‌گوییم سراغ جین‌ تیره بروید، هر چه تیره‌تر، بهتر. اگر کفش قهوه‌ای هم در کمدتان پیدا می‌شود، در انتخابش برای این ست، تردید نکنید.

تیشرت مردانه یقه دار با شلوار گرم‌کن

این نوع تیشرت همراه با شلوار گرم‌کن خیلی راحت به‌نظر می‌رسد و همین‌طور هم هست. حتما نباید راهی زمین تنیس باشید که چنین استایلی انتخاب کنید؛ در سفر و پیک‌نیک یک‌‌روزه هم جواب می‌دهد. می‌توانید کفش اسپورت یا صندل ورزشی با آن انتخاب کنید.

تیشرت اسپرت یقه دار و شلوارک

از ترکیب تیشرت یقه دار و شلوارک رسمی یک استایل جالب و متفاوت به‌دست می‌آید. برای چنین استایلی سراغ پولوشرت‌های طرح‌دار و تریکو بروید و کمی جودانه‌های کلاسیک را فراموش کنید. سراغ رنگ‌هایی مثل بژ، سفید یا آبی را بگیرید و به طرح‌هایی مثل راه‌راه هم فکر کنید.

تیشرت یقه دار و کت بلیزر

جاهای زیادی هست که با شلوار ورزشی یا شلوارک نمی‌روید و دوست دارید کمی رسمی، اما راحت و به رنگ شاد بپوشید. در این طور وقت‌ها سراغ پولوشرت و کت بلیزر بروید. سبک کت بلیزر به کت رسمی نزدیک‌تر است، اما با شلوار جین، کتان و شلوارک هم آن را می‌پوشند و مثل کت رسمی عصا قورت‌داده نیست.

کافی‌ست یک شلوار راسته یا جذب کتان یا کشمیر بردارید، و یک تیشرت اسپرت یقه دار و بلیزر با رنگ خنثا انتخاب کنید، چیزی شبیه پولوشرت سفید یا طوسی روشن، شلوار طوسی روشن و کت بلیزر مشکی.

گزینه بعدی این است که رنگ‌های متضاد به تن کنید تا حسابی سلیقه‌تان را به رخ بکشید، مثل پولو قرمز تیره، شلوار دودی و بلیزر زغالی. نیازی به کفش مهمانی ندارید، بلکه مدلی شبیه کالج کارتان را راه می‌اندازد.

تیشرت مردانه یقه دار و شلوار کتان

روزی که دنبال استایل نیمه رسمی و روزمره هستید، سراغ ترکیب شلوار کتان و پولوشرت بروید. کتان‌هایی به رنگ‌های روشن یا کمتر متداول با پولوشرت تیره خیلی جذابند. اما اگر می‌خواهید به طیف نیمه‌رسمی نزدیک‌تر شوید، کتان تیره را با پولوشرت به رنگ خنثا یا رنگ‌های روشن بپوشید. راه‌‌راه افقی هم در این سبک به‌کارتان می‌آید.

سایر نکات

سایز تیشرت اسپرت یقه دار نقش مهمی در ظاهر و برازندگی آن دارد.

قد پولوشرت نباید خیلی بلند باشد. کافی‌ست که کمی زیر کمربند بنشیند، نیاز ندارد تا زیر باسن بلند باشد.

توی شلوار یا روی شلوار؟

شاید جلوی آینه این سوال را از خودتان بپرسید و ندانید کدامش بهتر است. درمجموع روی شلوار استایل جذاب‌تری می‌دهد، به‌ویژه اگر با جین آن را بپوشید.

اگرچه بعضی‌ها به‌ویژه با شلوارک رسمی پولوشرت را توی شلوار می‌گذارند و نشان می‌دهند سبک خاص خودشان را دارند. اگر چنین سبکی با سلیقه‌ شما جور نیست، می‌توانید گاهی فقط یک تکه ازجلوی پولوشرت را روی شلوار بیندازید و سبک راحت خودتان را به‌نمایش بگذارید.

اگر همه‌ دکمه‌های یقه پولوشرت را باز بگذارید، دیگر خیلی هم پولو نخواهد بود و شبیه تی‌شرت یقه‌هفت می‌شود. ولی می‌توانید بالاترین دکمه را باز بگذارید.حالا که صحبت از یقه شد، یادتان باشد یقه این نوع تیشرت را بالا ندهید.تیشرت های اسپرت یقه دار رنگی، طرح‌دار و شاد را برای روز انتخاب کنید. رنگ‌های خنثا هم بمانند برای شب.در فصل‌های گرم بهتر است کفش‌های ورزشی و کتانی یا صندل را انتخاب کنید که حس تابستانی استایل شما را حفظ می‌کنند.

 

در ادامه لیستی از تیشرت های مردانه اسپرت یقه دار بهمراه قیمت و مشخصات برایتان اورده ایم تا به این ترتیب خرید اینترنتی مطمئن و راحتی را برایتان مهیا سازیم.

به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!
نوشته های مرتبط
جدیدترین کالاها
دیدگاه های مطلب
0 دیدگاه برای این نوشته
ارسال یک دیدگاه